Al-Anon šeimos grupės .

Alkoholizmu sergančių žmonių artimųjų ir draugų bendrija. Žinios apie bendriją, alkoholikų artimųjų savipagalbą.

Al-Anon bendrija vienija įvairių kraštų, skirtingos rasės bei tikėjimo, įvairių socialinių sluoksnių žmones. Mes susirinkome draugėn skatinami noro padėti sau ir vienas kitam, įveikti neviltį ir tuos sunkumus, kurie kyla gyvenant kartu su alkoholiku – dabar ir praeityje.

Mes buriamės į šeimynines Al-Anon grupes vildamiesi išmokti gyventi pilnavertį, prasmingą gyvenimą. Mes vienijamės norėdami nugalėti baimę ir netikrumo jausmą, grąžinti šeimai tarpusavio supratimą, kurio ji neteko dėl ligos, vadinamos alkoholizmu.

Net tie, kurių artimieji grįžta į blaivybės kelią, dažnai patiria, kad ir su sveikstančiu alkoholiku iškyla daug problemų. Jiems Al-Anon irgi pasirengęs ateiti į pagalbą. Bendrijos nariai yra įsitikinę, kad vienintelis kelias padėti sau patiems – tai noriai dalintis su kitais tuo, ką esame patyrę patys turtinant savo gyvenimą ir skaidrinant dvasią.

 

Al-Anono įkurėjos – AA pradininkų Bilo ir Bobo žmonos Luiza ir Ana Pirmoji Al-Anono grupė susikūrė JAV 1951 m. (AA – 1935m.).Šiuo metu Al-Anono bendrijos yra 115 pasaulio šalių.

Lietuvos Al-Anon įkūrimo data – 1990.10.25, nors pirmasis Al-Anono susirinkimas įvyko Vilniuje jau 1988m., AA kūrimosi pradžioje. 2001m. gruodžio 27 d. Lietuvos Al-Anon bendrija registruota oficialiai


Lietuvoje yra ~20 Al-Anon grupių. Grupės paskirstytos į regionus (Vilniaus, Kauno, Žemaitijos), kurie veikia pagal regiono specifiką. Jie atsakingi už grupių palaikymą, literatūros platinimą, informaciją. Šiuo metu yra išleistos 8 Al-Anon knygos ir 8 brošiūros. Lietuvos Al-Anon leidybinė grupė kartą metuose leidžia žurnalą „Atgaiva“. Interneto svetainė prieiga: www.al-anon.lt .Joje veikia forumas, kuriame Al-Anon nariai ir žmonės, ieškantys pagalbos, bendrauja tarpusavyje. Taip pat vyksta elektroniniai susirinkimai. Norintys prisijungti gali rašyti el. paštu: juratesc@kaunas.init.lt

Informacija

Al-Anon šeimos grupės .
Kategorija Priklausomybės
Patalpinta Šeštadienis, Lapkričio 6th, 2010

Leave a Comment

Komentuoti