Bankroto administravimo paslaugos

Įmonės bankrotas

Įmonė nemokia tampa tada, kai neatlieka iš anksto apmokėtų darbų, nemoka skolų taip pat kai pradelsti įmonės įsipareigojimai.  Sąlygos, kurios gali pradėti bankroto procesą įmonei: kai įmonė nemoka darbo užmokesčio, laiku nemoka įstatymų nustatytų mokesčių, kitų privalomųjų įmokų arba priteistų sumų. http://fizinioasmensbankrotas.info/

Įmonės bankroto proceso administratoriumi gali būti fizinis asmuo arba įmonė. Bankroto administratorius turi būti labai gerai susipažinęs su bankrutuojančios įmonės veikla, jos valdymu ir t.t.  Taip pat bankroto administratorius turi palaikyti gerus ryšius su kreditoriais. Kai bankroto administratorius perima įmonės valdymą, jis turi užtikrinti bankrutuojančios įmonės turto saugumą, taip pat stengtis sumažinti įmonės patiriamus nuostolius.

Perėmus bankrutuojančią įmonę, administratorius privalo išsiaiškinti ar įmonė nėra tyčia subankrutuota. Bankroto administratorius privalo patikrinti kiekvieną sandorį atliktą per 3 metus iki įmonės bankroto paskelbimo datos. Jei paaiškėtų, kad bankrotas buvo tyčinis, bankrutuojančios įmonės savininkas turės padengti žalą savo esamu turtu.

 

Kokios yra bankroto proceso metu fizinio asmens pareigos?

Kai prasideda bankroto procesas, fizinis asmuo privalo atsakingai valdyti ir naudoti savo turimą turtą. Privalo pateikti administratoriui visus dokumentus susijusius su bankroto procesu. Jei pasikeitė bankrutuojančio fizinio asmens finansinė padėtis t.y. padidėjo gaunamos pajamos, gautas palikimas ir pan., taip pat jei sumažėjus pajamoms per 10 darbo dienų nuo būklės pasikeitimo dienos privalo pranešti bankroto administratoriui.
Jei pasikeitė gyvenamosios vietos adresas taip pat reikia pranešti bankroto administratoriui, bet neveliau kaip per 5 dienas nuo pasikeitimo datos. Fizinis asmuo privalo ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius teikti bankroto administratoriui sąskaitų kredito įstaigose išrašus. Taip pat jei vykdantis ūkininko ar individualią veiklą turi pateikti bankroto administratoriui išrašus ta pačia tvarka.
Viso bankroto proceso metu fizinis asmuo privalo bendradarbiauti su bankroto administratoriumi, organizuojant bankroto procedūras, taip pat atlikti kitus įstatymo nustatytus veiksmus.

http://fizinioasmensbankrotas.info/

Informacija

Bankroto administravimo paslaugos
Kategorija Teisė
Patalpinta Antradienis, Vasario 5th, 2013

Leave a Comment

Komentavimas uždarytas.