Fizinio asmens bankrotas

Fizinio asmens bankrotas Anglijoje

Anglijoje bankroto procedūra paremta dviem principais. Bankroto administratorius perima turtą bei visą skolininko veiklą, taip pat jis paskirstomas tarp visų skolininkų kreditorių. Kitas principas – skolininkas įgyja galimybę nusirašyti visas skolas. Kai įsigalioja bankroto sprendimas, skolininkas gauna visas apsaugas nuo skolų išieškojimo veiksmų.

Anglijoje bankrotas skelbiamas tada, kai skolininkas neturi jokių galimybių išmokėti skolų arba jo bendra skolų suma viršyje turimo turto vertę. Bankrotąadministruojantis asmuo ar įmonė turi ištirti skolininko finansinę bei asmeninę veiklą. Taip pat turi informuoti teismą ir kreditorius apie bankroto eigos planą.  Skolininkas bankroto proceso metu negali gauti kredito didesnio nei 500 svarų. Bankroto pažyma kreditoriaus istorijoje saugoma iki 6 metų taip pat ir visos sąskaitos yra neprieinamos skolininkui.

Bankrutuojančio asmens turtas ir pajamos paskirstomos taip: visų pirma bankroto administratorius gauna už savo paslaugas. Antri gauna nekilnojamo turto brokeriai , treti – bankrutuojančio asmens darbuotojai bei jų darbo užmokesčiai.

Bankroto procesai Anglijoje dažniausiai baigiasi anksčiau kaip per 12 mėnesių. Nenustačius rimtesnių pažeidimų bankroto proceso metu, visos bankroto prievolės yra nurašomos t.y. kreditoriai neturės teisinio pagrindo persekioti skolininko po bankroto proceso pasibaigimo datos. Kita situacija – jei bankrutuojantis asmuo užsiiminėjo neteisėta veikla prieš ir per bankroto procesą, tai teismas gali bankroto procesą pratęsti iki 15 metų.

Informacija

Fizinio asmens bankrotas
Kategorija Teisė
Patalpinta Antradienis, Vasario 5th, 2013

Leave a Comment

Komentavimas uždarytas.