Gigasistė, UAB – prekyba nauja ir dėvėta kompiuterine įranga.

Nauja ir naudota kompiuterinė technika, periferija.

Šiais laikais dauguma žmonių net neįsivaizduoja savo gyvenimo be kompiuterio, tačiau nusprendus nusipirkti šį įrenginį, tik kai kurie pagalvoja apie naudoto kompiuterio įsigijimą. Dauguma iškarto keliauja į artimiausią kompiuterinės technikos parduotuvę ir perka naujutėlaitį kompiuterį, net nepagalvodami, jog vos tik jį surinkus ir įjungus, jis jau tampa naudotas, o po kelių mėnesių netgi pasenęs. Tai kurį variantą vis dėlto pasirinkti, pirkti naują ar naudotą kompiuterį?  Vienareikšmiško atsakymo nėra, nes daug kas priklauso nuo to, kam bus naudojamas kompiuteris ir iš kur jis bus perkamas.

Jeigu žadama žaisti pačius  naujausius žaidimus arba dirbti su kompiuterine grafika ir galingom programom, kaip “Photoshop”, “Maya 3d”, “3ds Max”, “Autocad”, “Solidworks”, tai naudotas kompiuteris netiks. Tokiems darbams kokybiškai ir sparčiai atlikti reikėtų pirkti naują kompiuterį su daugiau negu vieno branduolio procesoriumi ir galinga vaizdo plokšte. Žinoma tokių kompiuterių kainos prasideda nuo maždaug 1500LT ir daugeliui tokių kompiuterių tikrai nereikia. Dauguma paprastų firmų darbuotojų ar buhalterių neišnaudotų net ketvirtadalio tokio kompiuterio pajėgumų, nes dažniausiai yra naudojamos “Word”, “Excel”, bei kelios kitos buhalterinės apskaitos programos, nereikalaujančios daug kompiuterio resursų. Tokiu atveju būtų labai protinga ir netgi ekonomiška pirkti naudotą kompiuterį. Ypač šiais sunkiais krizės laikais, kai daugelis firmų ir žmonių priversti taupyti, dėl pablogėjusios šalies finansinės situacijos.   Iš tikrųjų naudotas kompiuteris beveik niekuo nenusileidžia naujam, o kai kuriais atvejais netgi jį pralenkia! Štai keletas priežasčių kodėl vertėtų pirkti naudotą kompiuterį:

1. Visų pirma, beveik identiškų techninių charakteristikų naudotas kompiuteris kainuoja gerokai, neretai net dvigubai pigiau, nei naujas jo analogas parduotuvėje. Per trejus metus kompiuterio kaina gali nukristi net tris ar keturis kartus. Taip atpigę kompiuteriai dažniausiai būna parduodami iš bendrovių, kurios atnaujina savo kompiuterinę techniką. Dažniausiai tai būna staliniai kompiuteriai. Nusipirkus tokį kompiuterį galima sutaupyti daug pinigų, o gauta nauda bus ta pati.

2. Firmos prekiaujančios naudota kompiuterine technika dažnai siūlo įsigyti firminius kompiuterius, kurie yra suprojektuoti, pagaminti ir surinkti tokių patikimų, garsių dėl savo kokybiškų gaminių, bei per daugelį metų užsitarnavusių savo gerą vardą firmų kaip “DELL” “HP” “IBM”. Jie yra visapusiškai pranašesni už paprastus, surinktus iš atskirų komponentų kompiuterius, nes dažnai pasitaiko atvejų, jog į kompiuterį sudėti komponentai nedera tarpusavyje. Todėl dažnai pasitaiko gedimų, neišnaudojamos visos komponentų galimybės, sistema tampa nestabili, dažnai “lūžta” ir t.t.. Firminiuose kompiuteriuose visi komponentai yra suderinti ir kruopščiai ištestuoti specialistų. Tam yra išleidžiama begalė pinigų ir laiko, kol pagaliau firminiai kompiuteriai pasiekia vartotojus. Todėl tokie kompiuteriai žymiai rečiau genda ir yra patikimi. Jie taip pat yra atsparesni elektros trikdžiams, įtampos šuoliams, dulkėms, rečiau turi perkaitimo problemų, dėl geriau apgalvotų aušinimo sistemų. Ne kartą teko matyti kaip po įtampos šuolio ofise įjungti lieka tik firminiai kompiuteriai, kai tuo tarpu visi kiti persikrovė ar netgi sugedo, be jokio perspėjimo sugadinę neišsaugotą kelių valandų darbą. Taip pat firminiu kompiuterių korpusai pasižymi kompaktiškumu, moderniu dizainu, bei gali būti statomi įvairiomis pozicijomis gulsčiai arba stačiai. Taip sutaupoma darbo vieta ir kompiuterį lengviau priderinti prie aplinkos. Taip pat visos firminio kompiuterio tvarkyklės yra lengvai randamos gamintojo internetiniuose puslapiuose.

Leave a Comment

Komentuoti